Aké boli Gospelové dni Kysuce 2006?

Návštevník festivalu..Gospelové dni Kysuce boli zatiaľ vždy o veľkých kapelách slovenskej, českej a poľskej kresťanskej hudobnej scény (Timothy, Lamačské chvály, Jiný rytmus, Mate O., Hrozen, Richard Čanáky, Heaven’s Shore). Tento rok festival veľké mená nemal. Ale vôbec to festivalu neuškodilo, práveže naopak. Návštevníkov bolo naozaj hojne. Ja osobne si myslím, že ich bolo ešte viac ako po minulé roky. Čím to je…?

Festival začala pre mňa neznáma poľská kapela, hrali štýl ktorý ma neoslovuje :(.
Potom nasledovala kapela ebed, v ktorej hrám lead guitar :), kvalitu nech hodnotia iní.

Po nás nasledovala kapelka no xcuse a River Band. River Band hrali worship, po slovensky – hrali chvály. Myslím si, že hrali úprimne a kvalitne! River band som počul už i predtým, ale mám pocit že sa naozaj posunuli ďalej. Je to zaujímavá kapela. Členovia kapely sú z jedného spoločenstva a podieľajú sa na akcii pre kresťanov s názvom Džem (Daj mu život, ešte môžeš).

Potom nasledovala kapela, ktorá ma prekvapila. Volajú sa The Elements. Táto kapela oslovila asi najväčšiu časť publika (ktoré bolo tvorené prevažne mladými ľuďmi). Zistil som to osobnými rozhovormi s mnohými ľuďmi. The Elements hrajú tvrdší štýl, ktorý neviem pomenovať. Zatiaľ vydali album Out of the Dark, ktorý im produkoval Richard Čanáky.Oslovili naozaj mnohých ľudí.

Veselá zubatá bolo „headlinerom“ festivalu. Kapela prišla v „kompaktnom“ zložení. Prišli dvaja členovia :). Spevák a perkusionista/flétnista. Ich koncert bol skvelý. Z krátkeho rozhovoru so spevákom som zistil, že kapela je o kresťanoch v kapele a nie o kresťanskej kapele. Beztak ich však pozývajú na kresťanské festivaly. Zaradil by som ich ku kresťanskému undergroundu. Majú veľmi veselé texty, vyjadrujú sa k rôznym témam. Komentáre speváka a komunikácia s publikom bola veľmi milá. Doporučujem navštíviť ich koncert.

Fotky z festivalu nájdete na oficiálnych stránkach. Teším sa na ďalší ročník a všetkých vás už teraz pozývam na Gospelové dni Kysuce 2007.

Pár fotiek mediablogu nájdete vo fotogalérií.

Požehnaný deň