Kto sa aspoň chvíľku motá okolo kresťanskej hudby, určite narazil na meno Stephen Christian. Spevák a skladateľ kapely Anberlin sa po ich oficiálnej minuloročnej rozlúčke začal venovať novým projektom. Anberlin  patril v prvej dekáde 21. storočia do výkladnej skrine južanského rocku, resp. pop-rocku. A tak, ako je pre juh USA typické, aj keď sa profilovali ako skupina hrajúca christian rock, rotovali v playlistoch bežných rádií a ich viera sa brala tak nejak normálne.

Po 14 rokoch a deviatych albumoch Anberlin skončili a  Stephen Christian sa rozhodol venovať worship hudbe. Fáza návratu ku chvále a uctievaniu je priznačná pre štyridsiatnikov z kapiel zvučných mien. Martin Smith z Delirious alebo Mac Powell z Third Day sú najznámejšími príkladmi. Hovorme tomu pozitívna kríza stredného veku, i keď v štyridsiatke je na poznámky o  strednom veku ešte priskoro. Ale späť k téme. V rovnakej fáze je aj Stephen a preto niekedy v roku 2016 môžeme  očakávať jeho premiérový worship album.

Anchor & Braille – Watch You Burn

Kedže Anberlin nedokázal uspokojiť Stephenov umelecký pretlak, založil si bočný projekt Anchor & Braile. Sem smeroval akusticko-elektronické skladby, ktoré by pre Anberlin neboli vhodné. Veľmi zaujímavý je album Felt z roku 2009, ktorý mu po producentskej stránke zabezpečoval Aaron Marsh – supertalentovaný spevák z floridského Copeland.

Názov albumu Songs for the Late Night Drive Home dobre vystihuje náladu ostatného Stephenovho počinu. Pokojné atmosferické skladby s beatmi z rokov osemdesiatych. S osemdesiatkami sa nám v poslednom čase roztrhlo vrece. No veď fajn, pokiaľ sa inšpirácia touto dekádou netýka účesov, ale len bicích, tak môže byť.

Tento album je predzvesťou Stephenovho nadchádzajúceho worship albumu a myslím, že sa máme na čo tešiť.


Nahrávacia spoločnosť: Tooth & Nail Records
Žáner: Pop / Alternative
Dátum vydania: 5. február 2016

Naše hodnotenie
3.5Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 1 Hlas