Audio Adrenaline hovorí adios

Audio Adrenaline

Z oficiálneho webu
„Predali 3 milióny albumov, ich 18 piesní boli rádiovými hitmi, obdržali ceny Gramy i Dove, 15 rokov vypredaných koncertov… AudioA pripravujú svoj rozlúčkový album.“

Adios je výberový album, ktorým kresťanská skupina Audio Adrenaline končí svoju službu.
U nás Audio Adrenaline nie sú známy, avšak v Amerike je to inak. Audio Adrenaline by som popísal ako najbláznivejšiu kresťanskú rockovú kapelu. Ich koncerty sú plné bláznovstiev (používali rôzne efekty), ich komunikácia s publikom je originálna (na pódium vytiahnu z publika rôznych ľudí a tí spievajú na mikrofón a skáču na pódiu), ich texty sú naozaj úžasné (môj najobľúbenejší je Leaving Ninety-Nine, Ocean Floor, Mighty Good Leader) a ich hudba plná radosti a bláznovstiev.

Kapela končí kvôli problémom speváka Marka, ktorý má zničené hlasivky. Jeho spev je naozaj mocný, nie je sa čomu diviť – 15 rokov spievať takým štýlom, akým spieva.

Spevák Mark

Adios vyšiel 1.augusta 2006 ako DVD+CD i ako samostatné CD.
CD obsahuje hity kapely ako i dve nové piesne. DVD obsahuje 1 bonusovú skladbu a rôzne ukážky z koncertov a rozhovory s AudioA i inými kresťanskými umelcami, napr. s Chapmanom + všetky ich videoklipy.

Súčasne Audio Adrenaline koncertujú po Amerike svoje posledné turné. Ja som ich naživo možnosť vidieť nemal. Je to škoda. Zatiaľ som zhliadol iba ich DVD Alive, kde hrajú naživo a musím povedať, že je to pecka.

Takže ak sa nachádzaš niekde v Amerike a práve tam hrajú AudioA, tak si to nenechaj ujsť.

Pár zaujímavých odkazov
http://www.audioa.com/ – oficiálny web
http://www.youtube.com/watch?v=YxCw8VTBznc – Big House, 2006, Markov hlas je na tom horšie
http://www.youtube.com/watch?v=vS8MmNyAfEs – Worldwide tour, Markov hlas ešte okej
http://www.myspace.com/audioa – pár piesní AudioA

Prajem Ti požehnaný deň