Všetky albumy od Bethel Music sú už tradične koncipované ako worship kolekcie z dielne Bethel Church v Kalifornskom Reddingu. Nájdeme na ňom skladby viacerých interpretov, ktorí sú viac či menej zapojení do služby tejto malej ale zato populárnej cirkvi. Hudobne je Have It All odrazom toho, čo môžete zažiť priamo v Bethel Church. Jemné a citlivé uctievanie často striedajú burácajúce spontánne chvály. Viac ako o dobrú hudbu tu ide najmä o prorockú spontánnosť, jednoduché texty a najmä slobodu v uctievaní.

Album tentokrát nie je tak súdržný, ako to bolo pri predchádzajúcom We Will Not Be Shaken. Svoj zvuk a osobitosť si ponechala napríklad Kalley Heiligenthal, ktorej skladba Spirit Move zneje veľmi súčasne, ale zároveň je tak trochu nechceným retrom osemdesiatych rokov. Pre mňa najlepšia skladba na albume. Silná, hudobne posunutá trochu ďalej ako zvyšok albumu.

Kalley Heiligenthal – Spirit Move

Ľahko rozpoznateľný zvuk má aj track od Leelanda Mooringa. Jeho Lion and Lamb má trochu viac bpm ako sme pri Bethel Music zvyknutí. Steffany Gretzinger zase priniesla jej tak vlastný spontánny prejav. Jej track Pieces vyznieva ako náhodná improvizácia, ale znalci zaiste chápu, že bola napísaná ako prorocká chvála. Produktom takejto modlitby nie sú uhladené a nalinkované skladby, ale neučesané a zemité kompozície, ktoré pôsobia ako narýchlo vytvorená zlátanina. V tom je skrytá ich najväčšia sila.

Skladba No Longer Slaves  patrila k najvydarenejším momentom minuloročného We Will Not Be Shaken. Jej autor Jonathan David Helser opäť nasadil silný kaliber. Jeho Thank You možno nezaujme hneď na prvé počutie, ale skúste si ju s ním zaspievať vo svojej izbe počas osobnej modlitby. Silné, že? Taký ďalší  John Mark McMillan. Priamočiary a autentický. Žiadna cool hudbička pre mladých, z Thank You cítiť, že John má vo svojom vzťahu s Bohom už čo to odžité.

maxresdefault

Trošku sklamaním je Jeremy Riddle. Jeho osem minút ma veľmi neoslovilo. Podobne je na tom titulná skladba Have it All alebo úvodná Shine on Us. Tieto časti albumu vyznievajú príliš sterilne, spevy sa strácajú vo všedných melodických linkách. Viem si ale predstaviť, že naživo a v prostredí chvály vyznejú úplne odlišne.

Všetky tracky na Have It All boli produkované naživo, otázne zostáva, nakoľko možno ešte po postprodukčných zásahoch hovoriť o živej nahrávke.

Fanúšikovia chvál od Bethel Music budú nepochybne nadšení. Pravdou je, že výborné skladby striedajú priemerné a občas sa dostanete k pasážam, kde sa budete štípať, aby ste pri nich nezaspali. Každopádne Have It All odporúčam vypočuť si celý. Stojí to zato a je to celé zdarma a legálne na Spotify.


Bethel Music – Have It All
#worship
11. marec 2016 / 16 skladieb / 96 minút 30 sekúnd / Bethel Music

Naše hodnotenie
3.5Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 2 Hlasov