Campfest 2009 sa blíži. Tu sú jeho najväčšie ťaháky

CampfestNajväčší slovenský open-air festival s kresťansky orientovanou hudbou si v tomto roku pripravil zaujímavý program. Ozajstnú pohodu a veľa dobrej hudby budeme zažívať opäť v prekrásnom prostredí Nízkych Tatier. Campfest ponúka ako vždy veľa kvalitného hovoreného slova, divadla, pantomímy a športových atrakcií. Prinášame vám zoznam toho najlepšieho, čo Campfest ponúka a čo by ste si nemali nechať ujsť.

Anderson. Indie-popové duo z Holandska začalo svoju hudbu produkovať v roku 2005. Okrem Európy vydávajú aj v Japonsku a USA. Nie sú veľmi známi, ale ich elektronický pop si postupne razí cestu k náročnejším poslucháčom. Štýlovo sa veľmi podobajú na amerických indie-rockových Copeland. V Holandsku sa v posledných rokoch začína rodiť celkom kvalitná kresťansky orientovaná scéna, takže pozor na nich.

The Repercussion. Rovnako ako Anderson, aj títo Briti zastupujú na festivale mladú alternatívu. The Repercussion je indie-rocková skupina, ktorá výborne zneje najmä naživo. Na MySpace majú zavesených 5 skladieb. Ich vystúpenia sú obľúbeným oživením na festivaloch vo Veľkej Británii.

AA Talks. Audio Adrenaline zažívali svoje zlaté časy koncom 90. rokov a začiatkom tohto storočia. Skupina minulý rok ukončila svoju 17-ročnú činnosť. Spevák s basgitaristom z Audio Adrenaline nám budú rozprávať o tejto známej skupine a svedčiť o rocku a  živote s Bohom. Ich sobotnajšia show na hlavnom pódiu bude patriť k vyvrcholeniu celého festivalu.

Runaway My Son. Príjemné osvieženie z Českej republiky. Na Campfeste vystupovali už minulý rok. Hudba, ktorá obsadením a štýlom dosť pripomína amerických Superchick. Za pozornosť stojí najmä spev. Dve skladby majú zavesené na MySpace.

Josh McDowell. Campfest okrem dobrej hudby každoročne ponúka aj mnoho veľmi kvalitných rečníkov. Určite si nenechajte ujsť  Josha McDowella – autora známych kníh ako Hodnota človeka a Hľadanie pravdy.

Súvisace odkazy:
Program Campfestu 2009