Cataphant alebo Catalina Bellizzi vydala 25. novembra 2015 krátke 6 skladbové EP s názvom Half Dead, ku ktorému sa dostávam až dnes, po 2 rokoch. Folkovej pesničkárke z Chicaga sa aj vďaka šikovnému brooklynskému producentovi Ohmega Watts podarilo stvoriť skutočne príjemné elektronické downtempo dielo. Projekt bol nahrávaný v Chicagu, v Seattli a v Los Angeles. Titulná skladba s rovnomenným názvom vznikla v spolupráci s raperom JGivensom a je dostupná zdarma alebo za ľubovolnú sumu na portáli Noisetrade.

Cataphant – Half Dead feat. JGivens @ Soundcloud

Dielo Half Dead EP bolo zložené, podľa Catalininých vlastných slov, počas jedného z jej najtemnejších období v živote, počas ktorého oplakávala niekoľko vzťahov v rodine a komunite. Musela nanovo čeliť nevyriešeným traumám z minulosti, čo prinieslo sklamanie, rozplynutie snov a stratu vízie pozitívnej budúcnosti. V jednej chvíli si uvedomila, že zúfalstvo víťazí a ak sa včas nespamätá, môže ju to poznačiť na niekoľko rokov. Použila teda svoj talent a bolesť prekonala tvorbou. Vierou prehlásila, že toto pochmúrne obdobie sa zmení a nakoniec povedie k životu. Ježiš sa stal pre ňu základom a kotviacou istotou. Na tomto EP sa tak Cataline podarilo zdokumentovať svoje uzdravenie, vykúpenie a znovuzrodenie.

Because the days go on
And so should I
‚Cause there’s no where to go but up
From here
Because I haven’t seen
What I believe
But I know, I know it’s coming

cataphantV minulosti spolupracovala s trojicou stojacou za portlandským vydavateľstvom Humble Beast – Beautiful Eulogy v skladbe Take It Easy z albumu Satellite Kite z roku 2012. Takisto s umelcom Foreknown v skladbe The Truth About Flight, Love and BB Guns na albume Ornithology z roku 2014.


Cataphant – Half Dead EP
#electronic #experimental #hiphop #downtempo #folk-psych #indie #triphop
25. november 2015 / 6 skladieb / 17 minút

01. Wake Up
02. Because
03. They Rise
04. In The Night of the Living
05. Half Dead feat. JGivens
06. Made of Miracles


Oficiálny web
http://www.cataphantmakes.com/

Skladba Half Dead feat. JGivens na Noisetrade
http://noisetrade.com/cataphant/half-dead-ft-j-givens

Bandcamp
https://cataphant.bandcamp.com/

Spotify
https://open.spotify.com/album/5jl3J4tJB8YhVbdSJdKVOX

iTunes
https://itunes.apple.com/us/album/half-dead-ep/id1066407175

 

Moje hodnotenie
4.5Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 1 Hlas