Demon Hunter na prvom európskom turné

Demon HunterOsem rokov koncertovala táto americká kapela iba po domovských Štátoch, pritom viaceré mestá navštívili viac ako 6-krát. Členovia skupiny v týchto dňoch cestujú vôbec po prvý krát v živote po Európe a basák Jonathan Dunn publikuje na oficiálnej stránke skupiny tour – denník s úsmevnými príhodami amerických objaviteľov európskych kultúrnych kuriozít.

Američanom tak  Jonathan opisuje drahé jedlo v Osle (to sa asi neskúšal najesť vo Švédsku), tiché publikum v Taliansku, ktoré stálo ďalej od pódia alebo problém dohovoriť sa v severnom Taliansku po anglicky. „Ked prídem domov, tak sa ospravedlňujem, že budem na vás hovoriť ako na trojročné deti. Je to tým, že sa tu snažíme dohovoriť rukami-nohami a používame pri tom iba jednoduché slová. “ opisuje piaty deň v talianskom Romagnano Sesia Jonathan.

Na prvej zastávke –  festival  Nordic Fest v Oslo – čakalo Demon Hunter milé prekvapenie, keď sa usporiadatelia obávali, že sa viac ako 4-tisícový dav nezmestí  pred stage. Plno bolo aj v Nemecku a vo Švajčiarsku. Trochu som sa obával, že malý klub vo Viedni, kde v utorok mali Demon Hunter vystúpiť, bude prázdny. Pred vstupom do klubu ma jeden nemec v tričku s logom Demon Hunter ubezpečoval, že príde minimálne 200 ľudí . Hoci je kapela v týchto končinách takmer neznáma, keď prišlo toľko ľudí do Švajčiarska, prídu aj sem.

Vo Viedni sa to nakoniec pred pódiom opticky zaplnilo. Ale aj tak som mal chvíľami pocit, že táto výborná kapela dnes večer hrá len pre mňa a mojich priateľov. Taký rodinný koncert na želanie. Zvukárom sa podarilo až v druhej polke setu nastaviť zvuk tak, ako mal byť.  Každopádne koncert bol elektrizujúci zážitok a fantastické vystúpenie. Noví gitaristi z Living Sacrifice sú výborní, ich pohybové kreácie na pódiu sú identické s tými v najnovšom klipe.

Po koncerte členovia kapely rozdávali podpisy a fotili sa s ľudmi, bez problémov Ryan Clark povedal pár slov aj na kameru (uvidíte v najnovšom NaFeste).

Demon Hunter

Úryvok zo siedmeho dňa turné –  píše bassgitarista Jonathan Dunn na oficiálnej stránke:

Večerného koncertu vo Viedni sme sa trochu obávali, neexistovala totiž nijaká propagácia, nikde nevisel ani jediný poster, ktorý by hovoril o našej show. Takže sme očakávali to najhoršie… Okolo 8:00 večer začala hrať predkapela, bola len jedna, čo sa nám opäť zdalo dosť čudné, u nás to musia byť vždy 2 – 4 kapely, ktoré otvárajú show. Ale pred pódiom sa to celkom zaplnilo aj napriek našim obavám. Rakúsko rozhodne vie, ako si užiť show. Bola to zmena po tichom publiku v Taliansku. V Rakúsku bola kopa ľudí, ktorá spievala a bila päsťami do vzduchu.

Po koncerte bolo super, hŕstka ľudí zostala pri šatniach, rozprávali sa s nami, objímali, stretli sme tam niekoľko skvelých ľudí. Po predstavení sme šli späť do hotelovej izby, upratali sme a rozhodli sa vyraziť do mesta. Ryan a ja sme chodili hodinu a pol po meste. Nebol tam jediný ďalší človek na ulici, čo sa nám opäť zdalo veľmi zvláštne, ale naozaj nikto v okolí nebol, a nič nebolo otvorené. Dostali sme sa späť do hotela okolo tretej ráno rozhodnutí radšej ukončiť tento večer. Američania stratení v Rakúsku.
(Jonathan Dunn)

Bolo skvelé  zažiť Demon Hunter vo Viedni. Na koncert prišli ľudia z Maďarska, Slovenska, Nemecka a Chorvátska. Stredoeurópania vo vytržení z amerického metal-coru.

Demon Hunter

Súvisiace odkazy:

Fotogaléria z koncertu