Demon Hunter: The World Is Thorn

Demon Hunter - The World Is ThornRok od roka lepší, prichádzajúci stále s novými nápadmi. Gitaristi Ethan Luck a zakladajúci člen Don Clark kapelu opustili a Demon Hunter prišiel s novým a lepším zvukom. The World Is A Thorn je tvrdší a progresívnejší, ako sme zvyknutí.

Album si zakladá na tradičných prvkoch Demon Hunter – spev premiešaný so screamovým vokálom. Gitary sú ale oveľa nápaditejšie, štruktúry skladieb nie sú postavené na ľahko čitateľných postupoch.  Rovnako ako pri Living Sacrifice – aj tu nájdeme v menšom pomere namiešané staršie metalové prvky.

Spievané refrény sa trochu podobajú na pesničky z predošlých albumov – tento nedostatok ale dokonale vyvažujú nové postupy a množstvo zbrusu nových nápadov. To, že sa Demon Hunter zlepšujú od albumu k albumu, je známa vec. World Is A Thorn ukazuje, že Demon môžeme vo svojom žánri priradiť k špičke, v kresťanskom metalcore k jednotke.

V titulnej skladbe albumu zaznieva „Kŕmime sa bolesťou, chorobami, bludmi… nevyhrá láska k svetu, kde terčom posmechu je môj Boh. Ja sa tomu vzpieram.“  Opozitom voči „tomuto svetu“ sa v podstate stavia celý duch albumu.

Výborná hudba, skvelé texty. Demon Hunter na albume veľa experimentujú, album má tak výborné aranžmány, že aj potenciálne slabšie skladby znejú fantasticky a nenudia. Najlepší metalcorový album roka je pravdepodobne na svete.

Nahrávacia spoločnosť: Solid State Records
Dĺžka albumu: 11 trackov: 41 minút, 49 sekúnd
Dátum vydania: 9. marec 2010

1. Descending Upon Us (5:33)
2. LifeWar (1:54)
3. Collapsing (3:41)
4. This Is The Line (4:01)
5. Driving Nails (4:09)
6. The World Is A Thorn (2:37)
7. Tie This Around Your Neck (3:31)
8. Just Breathe (3:58)
9. Shallow Water (3:46)
10. Feel As Though You Could (3:56)
11. Blood In The Tears (4:51)
Deluxe Edition Only:
12. Desire The Pain (3:57)
13. Driving Nails (String Mix) (4:07)

Naše hodnotenie: (4.5/5)