Film, ktorý vám môže zachrániť život

To Save A Life

Tak ako už písal Sobino, stáva sa pomaly zvykom, že v USA sa natočí každý rok aspoň jeden kvalitný kresťanský film. Ani rok 2010 nebol výnimkou.

A znova je to film od filmových štúdii Sherwood pictures (FireproofFacing The Giants, Flywhell). Vo filme To Safe A Life je dosť viditeľná zmena režiséra. Už ním nieje Alex Kendrick, ale Brian Baugh, ktorý sa nebál zobraziť vo filme scény typické pre americký tínedžerský život ako je pitie mladistvých, búrlivé večierky a predmanželský sex.

Film To Save A Life mal premiéru v amerických kinách 22. januára 2010. Soundtrack k filmu spravili Switchfoot, čo určite poteší fanúšikov tejto skvelej skupiny.

Hlavná postava filmu, Jake Tylor bol od detstva typ chalana, ktorého mal každý rád. Jakeov život je dobrý. Má kopu priateľov, basketbalové štipendium, krásnu priateľku a pred sebou naozaj skvelú budúcnosť. Čo viac si môže chalan v jeho veku priať ?!

Jakeov najlepší priateľ z detstva, Roger, nosí hlbokú ranu v srdci. Jake a jeho rastúca popularita Rogera vytlačila von z jeho života. Roger raz vojde do školy s pištoľou vo vrecku a urobí tragický krok, zastrelí sa. Jake je z Rogerovho kroku zdrvený a všetko sa v ňom zmení. Pri hľadaní odpovedí o vlastnom živote mu jedna otázka nedá spať: Mohol som ho zachrániť? A tak je nútený urobiť rozhodnutia, ktoré môžu jeho život navždy zmeniť. Vedúci miestnej mládeže mu povie, že Jake potrebuje Boha. A tak sa Jake stáva kresťanom. No zároveň zisťuje, že to že sa stal kresťanom, ešte neznamená, že všetky jeho problémy sú vyriešené.

Pociťuje nutkanie osloviť chalana „na okraji“ – chalana, ktorého nikto nepovažuje za dosť dobrého a každý ho len odsudzuje. Jeho rozhodnutie ohrozuje svet, ktorý doteraz budoval. Môže prísť o priateľov, štipendium, dokonca aj o svoju dobrú povesť. No Jake neskôr zisťuje že zachrániť život znamená spraviť nečakané rozhodnutia a obete, a zároveň mať odvahu a odhodlanie vytrvať napriek všetkým a všetkému.

To Save A Life
Tak čo ? Ako ďaleko ste ochotný zájsť ? Aké veľké riziko ste ochotný podstúpiť a ako ťažko ste ochotný bojovať o záchranu svojho života ?

Súvisiace videa:
Trailer k filmu
Oficiálna stránka filmu To Save A Life