Na začiatku bol mladý pekár z Dánska, ktorý túžil spoznať Boha hlbšie. Nedokázal sa uspokojiť s tým čo videl okolo seba v kostoloch a zboroch. Túžil zažiť kresťanstvo tak, ako ho popisuje kniha Skutkov apoštolov. Tak sa teda modlil a postil a Boh mu ukázal, že musí začať brať jeho Slovo naozaj vážne.

Pochopil, že Biblia sa nestáva knihou života, tak, že si z nej občas čosi prečítame, ale to čo v nej čítame, začneme aj naozaj žiť.

Po pár mesiacoch od tohto momentu vzniklo hnutie The Last Reformation, Torben napísal prvú knihu a založil YouTube kanál, na ktorom sa postupne začali hromadiť svedectvá o uzdraveniach. Riskol to a stopercentne sa spoľahol na to, čo hovorí Písmo:

Tých, čo veria, budú sprevádzať tieto znamenia: V mojom mene budú vyháňať zlých duchov a hovoriť novými jazykmi. Budú brať do rúk hadov a keď vypijú aj niečo smrtonosné, neuškodí im. Na chorých budú klásť ruky a oni ozdravejú.
(Marek 16,17-18)

Počas výpravy po Spojených štátoch v roku 2014 dostal Torben Søndergaard a filmár Lebo Akatio nápad natočiť celovečerák. S nadšením a bez budgetu začal vznikať 99 minutový dokument s názvom The Last Reformation: The Beginning, ktorý popisuje aktuálne prebiehajúcu obnovu, ktorá sa mezi kresťanmi šíri ako oheň vo vetre.

Nejde pritom iba o jednosmerku z Dánska, podobné skúsenosti zaživajú zbory po celom svete. Ľudia začínajú chápať, že Boh si dokáže používať každého veriaceho, nie iba zopár elitne vyvolených. Ak vás táto téma zaujala odporúčam vám pozrieť si aj filmy od Darrena Wilsona: Finger of God, Furious Love, Father of Lights, Holy Ghost a Holy Ghost Reborn, či Sons of God a Paid in Full.

Je to návrat ku koreňom!
Posledná reformácia ukazuje to, ako by mal vyzerať normálny kresťanský život. Premýšlali ste niekedy o tom, ako by vyzeral film natočený prvými nasledovníkmi Krista, keby mali v rukách kamery a nie iba pero a papier?

Kresťanstvo prišlo do Grécka a stalo sa filozofiou. Prišlo do Talianska a stalo sa inštitúciou. Prišlo do Európy a stalo sa kultúrou. Prišlo do Ameriky a stalo sa biznisom.

Oficiálny Trailer The Last Reformation: The Beginning

Celý film The Last Reformation: The Beginning s nastaviteľnými českými titulkami

Dokument je podľa dostupných informácíí prvý z troch naplánovaných dielov. Je dostupný zadarmo od 27. februára 2016 cez webovú stránku www.thelastreformationmovie.com

Pred pár dňami (konkrétnejšie 13. 04. 2016) zverejnili tento film aj cez YouTube s nastaviteľnými českými titulkami.


Oficiálny web
https://thelastreformationmovie.com/

YouTube kanál
https://www.youtube.com/user/DanishEvangelist

Facebook
https://www.facebook.com/TheLastReformationMovies/

IMDB
http://www.imdb.com/title/tt5471482/