Internet a Pápež

Aplikácia na iPhone

Nedávno sme písali, ako si Pápežská stolica  založila vlastný kanál na YouTube, a teraz pápež ešte viac začína využívať sociálne siete. Dňa 16.5. Vatikán spustil novú stránku s ďalšími novými službami – http://www.pope2you.net.

Po prvom kliknutí je to celkom príjemná stánka. Navigácia je  jednoduchá. Cieľom bolo vytvoriť stránku, ktorá je venovaná mladým.  Stránka spomína služby, ktoré Vatikán ponúka digitálnej generácii. Sú to:

  • Facebook aplikácia
  • Wikicath
  • iPhone aplikacia
  • Vatikán YoTube

Celý systém je založený na myšlienke priniesť vieru na internet.

Facebook aplikácia
Pápež Benedikt XVI. si na Facebooku síce nevytvoril profil, ale má vytvorenú aplikáciu PopeToYou. Po pridaní tejto aplíkácie, ako užívatelia Facebooku môžete dostávať jeho prejavy, články, môžete počúvať jeho kázne, prezerať obrázky či posielať pohľadnice vašim Facebook kamarátom. Vatikán týmto krokom začína evanjelizovať aj na Facebooku.

Wikicath
Teto rok, bol vyhlásený 43. svetový deň komunikácie a k tomuto dňu, pápež Benedikt XVI.  napísal posolstvo pre všetkých, hlavne mladých ľudi. Táto služba prezentuje práve toto posolstvo vo  Wiki štýle (štýl podobný Wikipédii). Celý text je rozdelený do 10 častí v 5 jazykoch.

iPhone & iPod Touch
Ak vlastníte iPhone alebo iPod Touch, môžete si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu H2Onews. Prostredníctvom ktorej budete dostávať najnovšie inormácie o diani v Cirkvy. Od písaného textu, cez audio nahrávky až po videá. V podstate je to taká „čítačka“ stránky H2Onews.

Vatikán YouTube
Táto služba už raz bola na Mediablogu predstavovaná.

Toľko v skrate o nových internetových službách Vatikánu. Som rád že nezaspali snažia sa udržať krok s dobou, a aj takto pritiahnuť mladých ľudí k Cirkvi. Ak máte skúsenenosti s týmito službami, napíšte do komentárov, ja som určite zvedavý.

Pápež

„Myslíme si, že Cirkev, ktorá nekomunikuje, nie je  Cirkev,“

prehlásil tajomník Vatikánského ministerstva sociálnej komunikácie Paul Tighe.