Jesus Culture je viac ako kapela. To, čo kedysi v roku 1999 začalo ako malá mládežnícka konferencia v Reddingu v Californii, narástlo do rozmerov hnutia s celosvetovým dosahom. Pôvodne ako súčasť Bethel Church, momentálne ako samostatná church v Sacramente dokazuje svoju produktivitu (32 albumov za 10 rokov) novým živým albumom Let It Echo.

Apropo, Jesus Culture ako hudobné zoskupenie naozaj nie je kapelou v pravom zmysle slova. Nasleduje čoraz viac obľúbený koncept rôznych worship leadrov, ktorí sa pri vedení jednotlivých piesní striedajú, v spolupráci so stabilnými hudobníkmi v pozadí. Okrem Jesus Culture “hviezd” ako Kim Walker-Smith, Chris Quilala alebo manželov Bryana a Katie Torwalt, môžeme na albume počuť aj menej známeho Chrisa McClarneyho či Dereka Johnsona.

jesus-culture-let-it-echo

Aká je nová platňa? Hneď zo začiatku treba povedať, že neprekvapí. Kopíruje (úspešne) overené štruktúry fungujúce v tom, čo môžeme volať korporátnym worshipom, či už hudobne alebo tematicky. Žiadna z dvanástich piesní nie je jednoznačným hitom, ktorý by sa vám okamžite zapísal do podvedomia a celkovo sa mi pri počúvaní nahrávky opakovalo v hlave jedno slovo: typický. Naozaj, ak sledujete súčasnú worshipovú scénu posledných pár rokov, pravdepodobne dostanete to, čo očakávate.

Prečo teda Let It Echo počúvať? Aj keď neznie invenčne a originálne, neznamená to, že nestrhne. Hlavne v prostrednej časti začne doska naberať grády, rovnomenná Let It Echo (Heaven Fall) je výbornou hymnickou piesňou a silnou vecou je aj Miracles, ktorá je výpoveďou manželov Quilalovcov o prežívaní obdobia, kedy sa ich syn Jethro Dylan narodil mŕtvy. Mojou obľúbenou je živelná In The River s coldplayovskou gitarou Jeffreyho Kundeho.

Celkovo je Let It Echo príjemným počinom s niekoľkými strhujúcimi pasážmi, ktorý sa vynikajúci hodí ako podmaz k osobným chválam v obývačke (vyskúšané). Na druhej strane ho takmer isto nezaradíte k prelomovým worshipovým nahrávkam – no to pravdepodobne ani nie je jeho cieľom.

PS. Na stránke k albumu je okrem množstva iného materiálu aj záznam release livestreamu, kde takmer všetkých autorov albumu vyspovedá Banning Liebscher (zakladateľ JC). Určite si to pozrite, niečo také by som chcel vidieť pri vydaní všetkych albumov.


Jesus Culture – Let It Echo
15. januára 2016
Sparrow Records
73 minút                                                                           

oficiálny web albumu: http://jesusculture.com/albums/let-it-echo/   

 

moje hodnotenie
3.0Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 3 Hlasov