Jesus Culture s revolučným poslaním

Jesus Culture BandKoncert v Budapešti, záujem kresťanov na Slovensku, dokonca návštevy Slovákmi v  Bethel Church v Kalifornii…Čo sa to deje? Piesne, ktoré chytajú za srdce a pozdvihujú k chvále, nový dych a Boži Duch prítomný v mladej kapele z Kalifornie s názvom Jesus Culture! Chceme vám v krátkosti predstaviť túto kapelu, ktorá prichádza s veľkou víziou a poslaním a strháva mladých kresťanov do niečoho nového, reálneho a vie to skvele vyjadriť aj cez hudbu a worship. Ak poznáš Hillsong, NewLife Worship, Chrisa Tomlina či Matta Redmana, určite by si si mal napočúvať i worship skladby od Jesus Culture, ktoré sú špecifické svojím hlbokým prorockým prejavom na pódiu, vitálnosťou hry a silnými textami odrážajúcimi alebo zvolávajúcimi intenzívnu Božiu prítomnosť.

Jesus Culture začali v lete 1999, keď mládežnícka skupina v cirkvi Bethel Church v Reddingu, v Kaliforniii, vedená Banningom Liebscherom spustila prvú konferenciu s názvom Jesus Culture. Túto službu začali v USA považovať za „jedno z najvýznamnejších kresťanských hnutí v povojnovej Amerike.“ Ako sa píše na ich webstránke o ich konferenciách, “ Podstatou týchto zhromaždení bolo poslúžiť našim cirkvám a viesť mladých ľudí, aby zakúsili radikálnu Božiu lásku.  Na každej konferencii bola silná Božia prítomnosť a mládež a mladí dospelí sa vracali späť do svojich domovov , škôl a cirkví plní nadšenia a premenení. Už po krátkej dobe nám bolo jasné, že naše uctievanie začalo mať významnú úlohu v našom hnutí. Kim Walker-Smith, Chris Quilala, a  Melissa How sa stali vedúcimi chvál v našich miestnych mládežníckych skupinkách a Pán si ich začal používať, aby prinášali celú generáciu do uctievania s celým srdcom. „

Po niekoľkých konferenciách Boh začal hovoriť Jesus Culture o novej generácii  prebudených, ktorí sa objavia po celej Zemi a budú odpovedať na Božie túžby po obnove národov.  Boh definoval ich poslanie: povstať, zmobilizovať, vystrojiť, povzbudiť a vyslať horlivých ľudí, aby naplnili Božie volanie v ich životoch a videli celé mestá zachránené, školy prebudené a národy plné Božích učeníkov. Pán im odhalil, že táto generácia sa bude vyznačovať 4 vlastnosťami:

1. Spoja sa so svojimi duchovnými otcami a matkami a budú nimi usmerňovaní a zastrešení
2. Budú nadšení láskou k Ježišovi – šíriť jeho nesmiernu lásku denne pre ostatných
3. Odovzdajú svoje životy v modlitbe a budú vedieť ako vyhrávať duchovné boje
4. Budú kráčať v nadprirodzených skutočnostiach a demonštrovať Božie Kráľovstvo v moci

Od septembra 2010 pripravujú Jesus Culture konferencie v Reddingu, Dallase, Chicagu, Atlante, v Austrálii a v Anglicku.
Jesus Culture hovoria, že cieľom hudby v ich hnutí je „roznietiť prebudenie u národov na zemi…priviesť Telo Kristovo, aby radikálne oddalo životnému štýlu uctievania a nech sú motivovaní nadšením vidieť Boha prijať slávu, ktorá je hodná jeho mena….“ a „stretnúť sa s jeho nesmiernou láskou a mocou.

Ich albumy sú zmesou vlastných aj prebratých piesní. Kapelu tvorí  Kim Walker-Smith a Chris Quilala spolu s gitaristom Jeffreym Kundeom,  basgitaristom Brandonom Aaronsonom, klávesákom Ianom McIntoshom a na bicie hrá Josh Fisher.

Medzi najznámejšie skladby patria Your Love Never Fails, One Thing Remains, How He Loves Us, Dance, Rooftops či Come Away.
V ich podaní sa do povedomia dostala fantastická chvála s názvom Break every chain a 20. novembra 2012 im vychádza live CD/DVD z New Yorku nahraté spolu s Martinom Smithom (bývalým frontmanom z Delirious), kde dominuje nová skladba Forevermore.

Diskografia
Everything (2006)
We Cry Out (2007)
Your Love Never Fails (2008)
Consumed (2009)
My Passion (EP) (2010)
Come Away (2010)
Awakening (Live From Chicago) (2011)
Emerging Voices (2012)
Jesus Culture with Martin Smith – Live from New York (2012)

Súvisiace odkazy a zdroje:

Wikipedia o Jesus Culture
Oficiálny web kapely
Videorozhovor s Chrisom Quilala