John Mark McMillan – Live at the Knight

JMM-Live-Cover-Final_1

Autor viacerých známych chválových skladieb vydal svoju prvú živú nahrávku. Live at the Knight vyšiel ako album a film z koncertu. Ak sa vám páčia chvály v štýle old-school rocku z amerického Stredozápadu, tak ste na správnej adrese.

McMillan hrá svoje najhviezdnejšie skladby v horúcej atmosfére pred živým publikom. Tomuto typu muziky živé hranie veľmi svedčí.

Nápad kombinovať akustické bicie s elektronickými zvukmi bubnov z rokov osemdesiatych by som čakal všelikde, len nie u kovboja so zanedbaným lookom spievajúcim svoje najväčšie hity. A nápad to bol výborný. Zneje to rovnako dobre, ako background vokály, o ktoré sa postarali niektoré známe mená z Jesus Culture.

Na pódiu je možno vidieť staré piano, ktoré nielen efektne vyzerá, ale dodáva celkovému zvuku nostalgiu starých westernových filmov a pripomína, že sa v tejto nahrávke spája staré s novým. Z piesne King Of My Heart, ktorú spieva Johnova manželka, som mal zimomriavky. Neuveriteľná skladba.

John Mark McMillan – Future / Past

Live at the Knight (Knight je názov divadla v Severnej Karolíne, kde sa koncert nahrával) je o silných emóciách a novom pohľade na staršie skladby. McMillan im vdýchol nový život a dal úplne novú perspektívu.

Je to veľmi silný album, nie je to len jednoduché stretnutie naplnené chválou a priateľstvom. Niekde v pozadí je hlbší presah, ktorý sa postupne odhaľuje po viacerých počutiach.

 

Nahrávacia spoločnosť: Jesus Culture Music / Sparrow Records
Dátum vydania: 23. október 2015
Žáner: Worship / Americana Rock

Tracklist:
Counting On, Pt. 1 (1:30)
Guns / Napoleon (5:36)
Borderland (7:04)
Love at the End (5:16)
Death In His Grave (feat. Bryan Torwalt) (5:16)
Love You Swore (7:29)
King of My Heart (feat. Sarah McMillan) (6:34)
Glorious Things (feat. Sarah McMillan) (7:18)
Holy Ghost (2:37)
Future / Past (feat. Kim Walker-Smith) (9:47)
Carbon Ribs (4:34)
Heart Runs (feat. Katie Torwalt) (7:27)
Counting On, Pt. 2 (2:45)
How He Loves (feat. Kim Walker-Smith) (4:46)

Počúvaj celý album na Spotify.

Naše hodnotenie
4.0Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 5 Hlasov