Bola to najočakávanejšia nahrávka tohto roku a je z toho bez pochyby ich najslabší album. Po piatich rokoch je tu nový Leeland, nie je to tragédia, ale očakávania boli predsa len vyššie.

Z pôvodného Leelandu z roku 2011 zostali už len samotný spevák Leeland Mooring a gitarista Casey Moore. Dnes tak tvoria už  len duo (ešteže nehrajú na Yamahách). Ako prvý v roku 2011 z kapely odišiel basák, vraj išiel slúžiť do armády. Dlho nevydržala ani jeho náhrada, blonďavá Shelly Roberts odišla minulý rok. V rovnakom roku kapelu opustil aj Leelandov brat Jack.

Je tomu už 10 rokov, čo Leeland očarili  albumom Sound of Melodies, ktorý získal ocenenie aj ako najlepší worship album roka. O mladučkom Leelandovi Mooringovi sa vtedy hovorilo ako o extrémne nadanom skladateľovi. Tí, čo ho poznajú osobne, rozprávajú o veľmi pokornom a zapálenom uctievačovi. Všetko z menovaného cítiť aj na albume Invisible. Problém je, že hudobne mal byť lepší. Oveľa lepší.

 Leeland – Invisible

Album je príliš priemerný, úplne absentoval na komplikovanejšie aranžmány a miesto toho nám ponúka synteticky sterilný zvuk. Áno, viem, také sú súčasné trendy. Ale robiť minimalistickú elektroniku takýmto spôsobom je príšerná nuda. Pritom samotné skladby sú napísane a zaspievané veľmi dobre.

Aranžmány bez kúska invencie pôsobia ako nedokončené demo, ktoré by potrebovalo celé prekopať a nahrať odznova. Práve tento premrhaný potenciál zamrzí. Skladby ako 139 / Dead of Night, Carry It All Away alebo Perfect Love majú onen typický Leelandovský drajv. Je to ale nevýrazná produkcia, ktorá ich potopila a úplne zbavila náboju.

Leeland – 139 / Dead of Night


Leeland v roku 2015 ohlásil spoluprácu s Bethel Music a pod touto značkou vychádza aj Invisible. Neviem do akej miery to má podiel na celkovom zvuku novej dosky. Oplatí sa ju vypočuť, ale nemá potenciál výraznejšie zaujať. Ale vy budete mať možno iný názor. Celý album nájdete zdarma na Spotify.


 

Leeland – Invisible
Nahrávacia spoločnost: Bethel Music
Žáner: Worship
Dátum vydania: 22. júl, 2016

Tracklist:
Bells of Notre Dame (3:06)
Invisible (4:39)
King of My Heart (5:00)
Perfect Love (5:24)
Lion and the Lamb (Studio) (4:31)
139 / Dead of Night (5:57)
Ever Love You (5:16)
The War (4:10)
Son Was Lifted Up (feat. Brian Johnson) (5:58)
Carry It All Away (3:56)
Beloved (5:40)
For Your Glory (5:14)
Bells of Notre Dame II (2:46)

Naše hodnotenie
2.5Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 0 Hlasov