Michael Belk – novodobé fotografie Krista

Žena pri studniNa mediablogu sa venujeme prevažne hudbe a filmom. Teší nás však , že v poslednej dobe vám priblížime i prácu skvelého fotografa Michaela Belka, ktorého snímky sa sa do našich emailových stránok dostali v tieto dni.

Michael Belk bol po celý život jedným z celosvetovo známych fotografov.  Jeho fotografie sa objavili v časopisoch ako Vogue, Elle, GQ a Vanity Fair. Jeho zákazníkmi boli mená ako  Nautica, J.Crew, Polo a Christian Dior. Od svojich dvadsiatich bol celých 30 rokov uznávaným módnym fotografom.  Keď mal 42 rokov jeho život bol plný vzrušenia, obrovského úspechu, ale zároveň aj negatívnych emócií.  “Navonok bol môj život naplnený, vo vnútri som bol veľmi prázdny“ hovorí Belk.  Skúšal sa z toho nejako dostať, ale temnota a prázdnota bola čoraz intenzívnejšia. Raz v noci, keď nemohol zaspať a rozmýšľal o svojom osude, mal jednu nečakanú návštevu.

Spomínam si na absolútnu prítomnosť Božiu v svojej izbe . Spýtal sa ma či chcem pokračovať robiť veci podľa seba  alebo ich možno vyskúšať robiť podľa Neho. Uvedomil som si, že prišiel čas vyskúšať Jeho cesty.“ Od tej doby sa Michaelov život začal meniť. Boh ho však nedal veci na poriadok naraz, ale postupne. V roku 1993 mu Boh poslal opäť do cesty jeho spolužiačku Cheryl spred 21 rokov a bola to láska na druhý pohľad. Hneď si uvedomili, že svoj život chcú prežiť spolu a o 5 mesiacov sa zosobášili. Jeho viera sa prehlbovala a o svojej skúsenosti  sa chcel s ľuďmi podeliť aj cez svoje fotografie. Michael sa vydal na „cestu s Mesiášom“.

On Ťa odbremení

Rozhodol sa vytvoriť umelecké fotografie, v ktorých oslovil istého talianskeho herca v úlohe Ježiša a dejisko snímky vždy vkladal do súčasnej doby. Jeho fotografie sú moderným vyjadrením Kristovej prítomnosti v životoch ľudí po celom svete. Pozývame vás na túto púť a veríme, že tieto fotografie vám prinesú hlbšie a osobnejšie pochopenie toho, aký zámer s nami Kristus má.

Večný život na dosah ruky

Súvisiace odkazy
Oficiálny web Michaela Belka s fotografiami