Najlepšie videoklipy videohitpárady v roku 2008

Audio AdrenalineS videohitparádou sa stretávame na mediablogu už skoro rok. Prvé kolo začalo 11. februára po takmer polročnom sľube. Možno viete, že videohitparáda vznikla ako projekt do školy. Jej celá administračná časť, s ktorou pracujú mediablogisti. To, čo vidíte vy, sme doprogramovali spolu s mikim.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhali a pomáhajú. Mikimu za vytváranie obrázkov, mne :), hdchovi a Zuzke:) za administráciu, meri za preklady textov a všetkým vám, ktorí prekladáte, hlasujete a komentujete a posielate tipy na videá. Ďakujeme sponzorom, ktoré venovali ceny. Dúfajme, že budú venovať i ďalej.

Pár úžasných štatistík, s ktorými sa chceme s vami podeliť:

Najviac hlasov za rok 2008 v vo videohitparáde získali tieto skupiny:

Skupina Počet hlasov
Switchfoot 56
Casting Crowns 55
Audio Adrenaline 51
John Reuben 40
Relient K 39
Demon Hunter 29
MuteMath 27
Skillet 26
Matt Redman 24
David Crowder Band 24

Switchfoot mali vo videohitparáde nasadené dve videá. Video Stars a This Is Home.

Najviac hlasov za rok 2008 vo videohitparáde získali tieto videoklipy:

Názov piesne Počet hlasov Skupina
Ocean Floor 51 Audio Adrenaline
This Is Home 43 Switchfoot
Nuisance 40 John Reuben
Must Have Done Something Right 33 Relient K
Carry Me Down 29 Demon Hunter
Typical 27 MuteMath
Facedown 24 Matt Redman
Shadowfeet 22 Brooke Fraser
Voice Of Truth 20 Casting Crowns
The Party Song 18 Emery

Ocean Floor nikoho neprekvapil, patrí k najkrajším videoklipom kresťanskej scény. John Reuben však zaskočil mnohých. Do rebríčka 10 najlepších videoklipov sa vyšvihli i amundsenom, hdchom a vobludou obľúbený Emery.

Najviac sa udržali vo videohitparáde nasledujúce videá: 8. kôl sa držala pieseň Switchfoot a ich This is Home. 8. kôl taktiež vydržali Audio Adrenaline s ich Ocean Floor. 7 kôl sa držala Nuisence od Johna Reubena a Demon Hunter s ich Carry Me Down. 6. kôl u nás strávil Relient K s ich Must Have Done Something Right.

Najviac hlasov zaslal za mediablog poslali amundsen a petoCh (17). Nikto nehlasoval každé kolo.
Najviac hlasov z návštevníkov poslali Drobi (16), johnysmile (16), Maaya (15), werj (15) , spendlik (15), sonka (14), Zuzka:) (14), vobluda (13), vera (13), jutie (13), l.culik (12), kecalop (11), jenn (11),… Celkový počet hlasov v 18 kolách je 575, priemerne výchadza 32 hlasov na jedno kolo.

Komentárov je 365. Najviac komentuje hdche so 46 komentármi, nasleduje ho sonka s 30 komentármi a ďalej amundsen (29), volbuda (22), johnysmile (21), Drobi (20), LukasT (15) a petoCh (14). Ostatný menej ako 10 komentárov.

Celkový počet užívateľov, ktorí sa zaregistrovali a úspešne sa i prihlásili do videohitparády je 156. Celkovo sa registrovalo 266 ľudí, 237 potvrdilo e-mailovú adresu. Chystáme mazanie účtov, ktoré sa do systému ani raz neprihlásili.

Problémy na videohitparáde sú viacmenej dva. Jeden je absencia českých textov pri videoklipoch a druhým problémom je naša závislosť na tzv. embedded videos.Ak viete po americky a dokonca ste rodený čech alebo moravák, a máte chuť a čas na preklady, tak nás kontaktujte. Odmenou vám bude to, že sa dozviete vopred aké videoklipy chystáme nasadiť 🙂

My nemáme práva na videoklipy vo videohitparáde a spoliehame sa na služby tretích strán, ktoré občas práva majú a občas nie. Ak ich nemajú, video časom z archívu mizne. Snažíme sa vždy nájsť alternatívny zdroj, ale nie vždy sa to podarí.

Chystáme aj ďalšie funkcie do videohitparády, napr. výpis skupín doposiaľ nasadených skupín vo videohitparáde. Chceli by sme lepší, prehľadnejší design. Uvidíme, čo sa nám podarí 🙂 Nič však nemôžeme sľúbiť, pretože všetko je závislé na voľnom čase programátorov, ktorí sa kráti z rôznych dôvodov. Starneme..

Ďakujeme za priazeň a veríme, že nám ostávate verní. Svoje prípadne postrehy a dojmy ohľadom videohitparády zanechajte v komentároch.