One Truth končia

One Truth sa lúčiaSvetoznáma značka kvalitného kresťanského oblečenia One Truth na svojom blogu oznámila, že začiatkom roka 2008 – teda v blízkej dobe ukončia svoju približne 10 ročnú existenciu.

Biznis je to stále skvelý, ale tu nejde o peniaze – hovoria. Aj keď záujem o ich výrobky je stále veľký, jednoducho cítia, že toto je pravý čas ukončiť to. Sú šťastní, že to môžu ukončiť práve na vrchole a chcú to osláviť so všetkými priaznivcami.

Myšlienka o firme One Truth vznikla niekedy okolo roku 1997. Jeremy bol zanietený účastník hardcore scény okolo „straight-edge“.

Straight Edge – po našom niečo ako čistý štít, sa častokrát označuje aj ako „sXe“, kvôli tomu, že na rukách mávali napísané veľké „X“, ktoré bolo akýmsi znamením. Spočiatku sa „X“ dávalo na hornú časť dlane pri vstupe do klubu ľuďom, ktorý boli maloletí a nemohli požívať alkohol a podobné veci. Títo ľudia si neskôr začali dávať „X“ dobrovoľne.

Názov zaviedla hudobná skupina Minor Threat v jednej zo svojich piesní. Hnutie, ktoré vzniklo približne v 80-tych rokoch minulého storočia. Bojuje proti alkoholu, drogám, cigaretám, rasizmu, narcizmu, nacizmu, konzumovaniu kofeínu, brania tabletiek proti bolesti a promiskuitnému sexu. Je toho dosť.

Obliekanie je v týchto sférach veľmi dôležité, vyjadruje čím človek naozaj je a prezentuje individualitu každej osobnosti. Takže bolo úplne prirodzené, že keď Jeremy spoznal Krista, chcel nejakým spôsobom vyjadriť, čo prežíva a cíti aj pomocou oblečenia. Šiel teda do blízkeho obchodíku v susedstve. Oblečenie, ktoré tam videl, bolo pekné, ale reálne nevyjadrovalo to, čo Jeremy zažil. Nevyjadrovalo to, čo Boh spôsobil v jeho živote. Nevyjadrovalo to jeho osobnosť ani hodnoty.
Tak si začal vyrábať svoje vlastné veci. Spočiatku to robil iba pre seba. Ale skôr či neskôr, sa ho začali priatelia pýtať, či podobné tričko nevyrobí aj im. A tak sa ho to pýtalo stále viac a viac ľudí a tak išiel čas a roky pribúdali.

One Truth nie je o vychytených sloganoch a humorných vyjadreniach. Je to jednoducho vyjadrenie toho, čo človek zažíva, keď pocíti dotyk Boha.

malý prehľad výrobkov One Truth

Dôvod a zmysel
„My ako kresťania – nie ako náboženskí ľudia, ale iba milovníci Ježiša, sme objavili niečo, čo si ceníme viac ako tento život a je to tak dobré, že to chceme zdielať s ostatnými ľuďmi. Nie z našej pýchy, ale iba z hlbokého šťastia, lásky a naplnenia. Robíme to preto, aby ostatní mohli spoznať pokoj a cieľ, ktorý sme našli. Môžu byť uzdravení z emocionálnych a duchovných rán, ktoré na nich zanechal tento život. Môžu spoznať, že sú milovaní a boli milovaní už dávno predtým, ako sa narodili. Táto láska pretrvá aj ich smrť. Chceme im povedať, že môžu zažiť šťastie plynúce z intímneho vzťahu s Bohom, ktorý ich stvoril. Počúvajúc jeho hlas, cítiac jeho dotyk, dôverujúc mu.
Ale nechceme do toho nikoho nútiť a ani sa o to nepokúšame. Chceme však ponúknuť možnosť a ukázať, že život nie je hra, kde obe strany hrajú na trávniku a všetko je fajn. Ľudia zomierajú. Jediná vec, ktorá ich dokáže oddeliť od Boha na večnosť, je tá, keď si vyberú, že sa s ním nechcú priateliť. Tričkami chceme ľudí podnietiť, aby začali premýšľať o večnom živote. Ak kvôli takémuto tričku sa rozhodne aspoň jedna osoba pre priateľstvo s Bohom, naša práca má zmysel.“

Väčšina vecí z článku sú preklady z ich materiálov, ktoré som našiel na webe.

http://onetruth.com/ – oficiálny web One Truth
http://www.myspace.com/onetruthclothing – One Truth na myspace.com