Sychravý severo-západ Spojených štátov je častokrát považovaný za nadpriemerne úrodnú pôdu pre muziku. Talenty sa tu objavujú ako huby po daždi – viď napríklad Kings Kaleidoscope, MxPx, Kutless, Emery, Demon Hunter, Citizens & Saints či Beautiful Eulogy. Štát Washington a ešte konkrétnešie najväčšie mesto tohto štátu Seattle, preslávené nielen seriálom Frasier, živí aj 5-člennú kapelu Pacific Gold.

Koncom marca minulého roku im cez vzrastajúce vydavateľstvo BadChristian Music / BC Music (Vocal Few, Kings Kaleidoscope, Emery, Abandon Kansas) vyšiel debutový album . Je to ich prvé dielo v novom šate, predtým totiž tvorili pod názvom Wayfarer.

pacific_gold_band

Chalani tvrdia, že hrajú akúsi experimentálnu zmes indie-psych-gospel-folku, s tým, že sa radi hrabú v starých známych, menej známych aj zabudnutých kresťanských hymnoch. Zvukom dosvedčujú, že vyrastali nielen na rytmoch rokov šesťdesiatych, ale aj Sonic Youth a ja tam dokonca vnímam aj akúsi podobnosť s austrálskymi Tame Impala.

Bezstarostne pískajúc hľadia vpred hneď od prvej A Day is Coming cez víťaznú Gone to the Grave, ktorá oslavuje Ježišovo zmŕtvychvstanie.

The savior has passed through
Death’s door before you
May His lamp guide us through

You are gone to the grave
And your cradle is empty
Here with us you couldn’t stay long
But the sound you heard was the morning song of the angels

Where Heaven’s sunshine beams
Bright on your wakening
Through Hs lamp’s eternal gleam

Ja osobne si z tohto albumu púšťam najčastejšie, občas aj viackrát za sebou alebo aj kolom dookola tracky: Song in the Air Sands of Time. Za jeden z pamätných momentov na doske pritom považujem psychedelické zakončenie 6. skladby Dear Refuge of My Weary Soul a oduševnený nástup bicích na spomínanú The Sands of Time. Za zmienku stojí aj trubkárska vrava deviateho „popevku o slnečných lúčoch nebeského dňa“, tanečná groovy nálada v tretej I Will Know Him či predposledná bezstarostná a rytmicky nákazlivá Sweet Rivers of Redeeming Love, ktorá vás podľa recenzie od Kevina Otta núti k lúskaniu prstami s úsmevom na tvári.

Pacific Gold – Sweet Rivers of Redeeming Love

Pacific Gold – I Will Know Him

Pacific Gold – Gone to the Grave (Official Lyrics Video)


 

Pacific Gold – Sing My Welcome Home

#indie #psychedelic #gospel #folk
24. marec 2015 / 11 skladieb / 39 minút / Bad Christian Music


 

Oficiálny web
http://www.pacific-gold.com/

Bandcamp
https://pacificgold.bandcamp.com/album/sing-my-welcome-home

Starý Bandcamp kapely Wayfarer
http://wayfarerseattle.bandcamp.com/

YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCdsaXvP-yHmsrckE9uSV0Gg

Vimeo
https://vimeo.com/pacificgold

Facebook
https://www.facebook.com/pacificgoldhymns/

Twitter
https://twitter.com/pacific_gold

 

 

 

 

 

moje hodnotenie
4.5Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 2 Hlasov