Planetshakers

pošas konferencie v roku 2007Planeshakers je kresťanské hnutie mládeže, ktoré začalo vďaka každoročnej konferencii a postupne prerástlo v medzinárorné spoločnestvo a veľký zbor v austrálskom Melbourne. Hnutie je založené Russelom a Sam Evansovými a do Melbourne sa dostalo z mesta Adelaide.

Ich túžbou je jednoducho získať svet pre Krista, o čo sa snažia aj ostatné zbory po celom svete. Veď čo iné si môžeme priať viac?!

Konferencia, z ktorej hnutie vzniklo, sa oddelila od Paradise Community Church v spomínanom meste Adelaide v južnej Austrálii.
Planetshakers sa asi najviac rozrástli v roku 2004 a vtedy sa presťahovali do Melbourne. Vo februári 2004 založili Melbourne City Church.
Z 12-členného jadra, ktoré dalo celej tejto myšlienke zrod je dnes viac ako 60 tých čo pracujú v zbore na plný úväzok.

Prvé stretnutie planetshakerov sa udialo v Storey Hall, prišlo tam okolo 900 ľudí a prednášal pastor Rich Wilkerson.

planetshakers a ich vystúpenie

Odvtedy sa zhormažednie viackrát premiesnilo a stretnuia sa konali na rôznych miestach po celom Melbourne.

Prechádzajúc ich štruktúrou vidím zaujímavo podelené úlohy, ako napríklad:
„Senior pastors“ sú manželia Evansoví. 3 ľudia sa starajú o pastoračnú činnosť, dvaja o nových kresťanov. Modlitebníkmi sú manželia Prescottoví – takže dvaja ľudia, nechýba tu ani služba pre deti.
Kreatívna zložka v sebe obsahuje ľudí s funkciami ako kreatívny režisér, manažér projektov, producent, pracovník IT/Video a designér. Celkom zaujímavé! Asi najviac ľudí im však pracuje v administratíve (9 ľudí).
Spomeniem len tie funkcie, čo ma zaujali. Majú človeka, ktorý sa stará o rôzne akcie (eventy), tri sekretárky a majú aj pracovníka pre marketing.

Svet ich však pozná vďaka hudbe a moderne znejúcim albumom. Kapela hráva väčšinou pop-rock a je ústrednou zložkou počas chvál a konferencií. Medzi členmi sa dokonca objavil na pár rokov víťaz súťaže Australian Idol 2003 (teda naša Slovensko hľadá Superstar) – Guy Sebastian. Množstvo z muzikantov k nim prešlo alebo hosťuje z projektu Youth Alive South Australia. V roku 2004 bol ich album Open Up The Gates nominovaný na ocenenie Dove Awards za Worship&Praise Album of the Year.

planetshakers počas chvál

Za krátky čas vydali naozaj veľké množstvo albumov. Najnovší je album Free (2008) – nahrávaný naživo počas Planetshakers City Church.

Predním spomeniem len:
Saviour of the World (2007, naživo z konferencie)
Never Stop (2007, štúdiový album)
V roku 2006 vydali dve kompilácie: Worship Him, Praise Him, okrem toho štúdiovú nahrávku Arise a aj záznam z desiatej konferencie s názvom Pick It Up. V priemere vydávajú tak 2 – 3 albumy za rok.

Ja som sa o nich prvýkrát dozvedel vďaka albumom All That I Want, z konferencie v roku 2004 a takisto Rain Down (2004) – štúdiová nahrávka. Mimochodom musím pochváliť grafiku obalov, sú inšpiratívne, svieže a môžu pokojne konkurovať aj mainstreamovým kapelám po celom svete.
Celú diskografiu nájdete na ich oficiálnej stránke.

V závere …
Ich hlavnou misiou je „to see this generation empowered“ – teda vidieť túto generáciu splnomocnenú, aj keď neviem, čo si mám pod tým presne predstaviť. A ak by ste sa ich spýtali čo je ich hlavnou víziou, pravdepodobne by vám odpovedali vetou: „to empower a generation, to win a generation...“ – a aj to sa mi dosť ťažko prekladá. 🙂
Dobré veci sa nám rodia v poslednom čase v tej vzdialenej Austrálii.

Ich koncert vysielala TV NOE.

http://www.planetshakers.com/ – oficiálna web stránka
http://www.myspace.com/planetshakersbanb – myspace profil