Prečo ísť na Hillsong do Ružomberka?

HillsongV nedeľu v kostole, na modlitbách chvál či kresťanských festivaloch počúvame chválové piesne a mnohokrát ani nevieme, že ich napísali ľudia z austrálskeho Hillsongu. Ako prejav vďaky a ich podpory máš možnosť prísť 14. septembra o 19:00 do športovej haly Koniareň v Ružomberku. Uvidíš tam aj Reubena Morgana, ktorý zložil piesne ako Mighty To Save , Forever Reign alebo God Iis Able. Naposledy bol austrálsky Hillsong United najbližšie k Slovensku v Budapešti, ešte v roku 2006. Koncert najznámejšej worship kapely na svete niečo stojí a nevieme, kedy ich tu uvidíme znova. Preto nepremeškaj túto príležitosť a nezabudni pozvať aj svojich známych.  Hillsong dokázali prelomiť bariéru u mnohých nekresťanov, ale aj kresťanov – teenagerov v tom, že im ukázali druh modlitby uctievania posilnení kvalitným zvukom a produkciou, ktorá nemá za úlohu zviditeľnenia sa, ale zviditeľnenie a oslavu Boha. Tí, ktorí mali teda ťažkosti s modlitbou, zmenili svoj postoj cez piesne Hillsongu, ktoré im pomohli prelomiť túto bariéru.

Čo sa ale skrýva pod názvom Hillsong LIVE?

Hillsong LIVE je výrazom zastrešujúcim uctievanie v cirkvi Hillsong. Pod vedením worship-lídrov ako sú Reuben Morgan, Ben Fielding a Pete Wilson má Hillsong záväzok nepretržite zásobovať Kristovo telo čerstvými piesňami uctievania a hlbokej túžby vidieť, ako sa ľudia spájajú so živým Bohom ozajstne a osobne. Od roku 1992 Hillsong LIVE tvorí piesne predovšetkým pre miestnu cirkev a získala niekoľko zlatých a platinových platní vďaka takým známym skladbám ako „Shout To The Lord“ (slovenský preklad – Môj Ježiš, si spásou), „Inside Out“ (slovenský preklad – Premenení), „Hosanna“, „The Stand“ (slovenský preklad – Stáť smiem) alebo „Mighty To Save (slovenský preklad – Vládca) (Reuben Morgan/Ben Fielding), ocenenej v roku 2009 cenou Dove za worshipovú skladbu roka, ktorá v súčasnosti drží prvé miesto za najhranejšiu skladbu využívanú vedúcimi chvál v USA a v Kanade. V budúcnosti chce Hillsong LIVE naďalej prinášať inšpiráciu a zmocnenie do autentického uctievania Ježiša a všade prispievať k budovaniu Kristovho tela.

Organizátormi podujatia sú ZKSM (Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže) a projekt Godzone. Na webstránke Godzone nájdeš aj informácie o vstupenkách, ktoré sú oproti iným mestám v Európe, kde bude hrať Hillsong takmer o polovicu lacnejšie.

Súvisiace odkazy
Vstupenky a info o koncerte
Oficiálny web Hillsong Sydney