Predstavujeme Starfield

Starfield je v leseVašu pozornosť možno upútala správa o príchode kanadskej kapely Starfield 29.mája o 22.00 na festival Lumen do Trnavy. Práve preto by sme vám chceli toto zoskupenie skvelých muzikantov a autentických kresťanov, ktorí hrajú prevažne žáner worship predstaviť, aby sme vás navnadili na ich koncert.

Starfield je kanadská kresťanská skupina z mesta Winnipeg. Na domovskej pôde získali ocenenie Covenant Awards a v súčasnosti sú žiadaní najmä v USA a vo Veľkej Británii, kde sa zúčastnia aj festivalu Frenzy v škótskom Edinburghu, týždeň po Lumene u nás.

História kapely

Kapela bola pôvodne založená bratmi Timom a Jonom Neufeldom, rodákmi z WInnipegu. Ku kapele sa neskôr pridali Shaun Huberts a Gordie Cochran. Shaun Huberts opustil skupinu v roku 2006 a nahradil ho Dave Crisp.  Krátko po severoamerickom turné s kapelou Shane and Shane a Bethany Dillion, odišli Dave Crisp a Gordie Cochran, ktorých nahradili basgitarista James Johnston a bubeník Dave Lalondver ,ktorí tvoria súšasnú zostavu kapely.

Diskografia

Starfield  začali svoje pôsobenie v roku 2001 s debutovým albumom „Starfield“, za ktorým v roku 2003 nasledovalo CD „Tumbling After“, s ktorým sa kapela preslávila najmä hitom „Filled With Your Glory“. Rok 2004 bol pre kapelu prelomový, keďže znovu nahrali album „Starfield“ v obrovskom americkom kresťanskom vydavateľstve Sparrow Records. Pieseň „Filled With Your Glory“ sa tu dostala do hudobne prepracovanejšej verzie. Po úprave piesne „The Tumbling After“ ste Starfield mohli začuť i v 2. sérii seriálu Johanka z Arkádie. V roku 2006 kapela nahrala EP s názvom „My Generation“ a v tom istom roku upevnili svoj status druhým albumom „Beauty in the Broken“ pod zastrešením Sparrow Records.  Ich prvý singel z tohto albumu „My Generation„sa vyšplhal na vyššie priečky v kresťanských hudobných rebríčkoch v USA. Na albume sa nachádza jedna pieseň, ktorú Starfield nahrali s Chrisom Tomlinom s názvom „Son of God„. Album sa ihneď dostal na vrchol kanadských kresťanských rebríčkov predajnosti a zostal na 1. priečke celé tri mesiace. Na konci roku 2006 sa album umiestnil na 2. mieste za celoročný úspech v Kanade v kresťanských obchodoch s hudbou. Album dosiahol 31. priečku v Spojených Štátoch v rebríčku Billboard Top Christian Albums chart. Album „I Will Go“ z roku 2008 je v poradí tretím vydaným CD vo vydavateľstve Sparrow Records a obsahuje single „Reign in Us“ a „Hosanna„, štúdiovú coververziu piesne od Hillsong.

Starfield : I Will Go

Duchovná vízia kapely

Po nahratí albumu „Beauty in the Broken“ kapela dosiahla ich najlepší úspech v rádiach za veľkou mlákou, ktorý sprevádzalo najväčšie turné za ich 6 ročnú históriu. Starfield sú veľmi inšpirovaní svojou domovskou cirkevnou kongregáciou a ich nové piesne, ktoré sú použiteľné pre mainstreamové chvály ponúkajú poslucháčom ideálnu kombináciu materiálu a štýlu. Hudobný materiál a textové vyjadrenie toho, o čo chlapcom ide, nájdeme v piesni „I will go“ z najnovšieho rovnomenného albumu.

Ako píšu Starfield na svojom webe o svojom pôsobení: „Sme nadšení, zároveň však i sklamaní s našimi životmi bez ohľadu na to, ako sa nám darí“, hovorí spevák a líder kapely Tim Neufeld. „Vždy nás pokúša toto nenápadné napätie, aby sme bol lepší a lepší, aj keby sme na tom boli presne opačne. Tento tlak a volanie by malo vyzerať skôr tak, že žijeme s málom a  rozdávame viac.“

Timovou víziou je ponúkať chválové piesne, ktoré vysielajú ľudí vyjsť von do ulíc a konať, a núdznym nedávať len peniaze, ale tiež náš čas a energiu. Táto myšlienka dáva piesňam chvál odlišné priority.

S albumom „I Will Go“  hudobná misia Starfieldu ešte nikdy nebola jasnejšia. Namiesto ponúkaniu davom ďalšie CD, sa kapela odvažuje zasiahnúť zranený svet so zámerným posolstvom, ktoré povzbudzuje poslucháčov upevňovať pokoj a vykročiť k životu viery, ktorý je skutočne výnimočný.

Starfield : beauty in the broken

Veríme, že chlapci budú veľkým prínosom tohtoročného festival Lumen a budú inšpiráciou pre všetkých priaznivcov worship kapiel na Slovensku. Viac info o ich koncerte čítajte na stránke festivalu www.fln.sk.

Súvisiace odkazy
Oficiálny web kapely
Starfield na MySpace
Video záznam koncertu Starfield na festivale Flevo v Holandsku