Rend Collective si pamätám ešte z ich nesmelých začiatkov v nultých rokoch. Boli z Ostrovov, nevedeli nejako extra hrať a zneli priemerne. Jednoducho tuctová kapela z Európy, aké sa do line-upu Campfestu dávali len preto, aby tam bol aj niekto z Veľkej Británie. Odvtedy  je všetko inak. Rend Collective prešli kus cesty, dostali sa do rúk americkému vydavateľstvu a dnes sú jedným z najzaujímavejších zjavov na worship scéne.

V minulosti ich zvykli označovať aj ako experimental worship (taký bol nakoniec aj pôvodný názov Rend Collective Experiment), ale žánrovo ide skôr o prachobyčajný  folk- rock, dnes tak veľmi obľúbený rádiovým mainstreamom. Istý dramaturg istého slovenského rádia vytvoril pre tento typ hudby škatuľku “kotlikári”. Na Rend Collective sadne výborne, pretože ostatný album Campfire II. sú doslovne kotlikárske chvály:  gitarky, banjo, táboráčik a radostná oslava v kruhu priateľov.

Príbeh okolo albumu Campfire II: Simplicity

Campfire II.  je o odchode z komplikovaného ruchu veľkomesta a návratu do jednoduchosti. Postaviť sa pred Boha ako malé dieťa, ako rodina, ísť späť k autentickým koreňom. Ľudia zvyknú pri táborákoch rozprávať duchárske historky. Campfire je stretnutím cirkvi, kde Božie deti rozprávajú o tom, ako Duch Boží premenil ich strach na istotu. Tak sa stávajú z duchárskych historiek svedectvá o Duchu Svätom. Video, ktoré rozpráva príbeh albumu Campfire II. odporúčam pozrieť celé. Je kombináciou naozaj silného posolstva a krásnych filmových obrazov.

Campfire II.  je limitovaný svojim žánrom, napriek tomu  z neho ťaží maximum. Navyše spája hlboké duchovné pozadie s dobrou produkciou.  A to sa tak často nevidí.


Rend Collective Campfire II: Simplicity

Nahrávacia spoločnosť: Sparrow Records
Žáner: Modern Worship / Folk
Dátum vydania: 7. október 2016

Tracklist:

 1. This Little Light of Mine (0:40)
 2. Free As A Bird (3:29)
 3. Live Alive (3:27)
 4. Oceans (Where Feet May Fail) (4:43)
 5. Every Giant Will Fall (4:29)
 6. My Lighthouse (3:41)
 7. Whatever Comes (4:10)
 8. Joy of the Lord (5:21)
 9. Your Royal Blood (5:54)
 10. Simplicity (5:16)
 11. More Than Conquerors (4:21)
 12. You Will Never Run (3:25)

Naše hodnotenie
4.0Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 0 Hlasov