Post-hardcorová skupina, ktorá začínala ešte v roku 1997 ako lokálna worship kapela, konči po úctihodných 19 rokoch. Showbread sa lúčia spektakulárnym albumom Showbread is Showdead. Kapela, ktorá sa vždy neohrozene hlásila ku kresťanstvu, bola vždy zároveň aj jednou z najkontroverznejších.

Na pódiu skákali v divných kostýmoch, polievali sa rôznymi tekutinami, zapaľovali ohne a hrali podivnú zmes punku a screamo, ktorú si sami nazvali raw rock (15 rokov pred tým, ako bola raw strava v móde).

O Showbread sa traduje, že v rozhovoroch nikdy neodpovedali na žiadnu otázku bez toho, aby nevtipkovali alebo nezavádzali. K normálnej odpovedi sa človek dostal len vtedy, keď sa pýtal na ich vieru.

Showbread – „I am Horrible at Processing Rejection“

Táto extravagancia (ktorá je podstatou celej ich tvorby) bola čiastočne spôsobená aj silne tradicionalistickým prostredím, v ktorom založili svoju kapelu. Ešte v roku 1997, teda pár mesiacov po vzniku, ich domáca cirkev odmietla, kedže v tých dobách vo viacerých cirkvách v USA panoval názor, že moderná hudba je zlo.

Ich posledný album je veľmi pekným zhrnutím celej ich tvorby. Skladba Raw Rock Theology je ultimátným manifestom prespeedovaného hardcoru, ktorý bol ich hlavnou filozofiou. Titulná skladba Showbread is Showdead je nostalgickým ohliadnutím za kapelou, ktorej nikdy nebolo nič sväté. Teda samozrejme až na jednu jedinú vec.


 

Vydavateľstvo: Bez nahrávacej spoločnosti
Dátum vydania: 8. január 2016
Žáner: Hardcore / punk / electronic/ screamo

Naše hodnotenie
4.5Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 1 Hlas