Social Club Misfits som objavil nedávno, pri rutinnom hľadaní novej kresťanskej hudby. Vzápätí som zistil, že sú mi odniekiaľ hrozne povedomí. A hoci sa nepokladám za mediablogovského odborníka na rap (čau, hdche), ich novú dosku počúvam už niekoľko dní, tak o nich niečo krátke napíšem.

SoClub_FT

Floridské duo – FERN a Marty spolu fungujú od 2011 a súčasný zvuk kombinujú s veľmi prirodzenými textami o živote a Kristovi. Album o ich nehodách (ang. Misadventures) si tak môžete pustiť v aute ako fajn muzičku a zároveň byť požehnaní jeho posolstvom.

Na albume počuť rok 2016, ale nie je to nudne jednoliate. Hoci sa mi nepodarilo vygoogliť, kto jednotlivé hudby produkoval, atmosféry jednotlivých skladieb sú rozmanité a piesne sa nezlievajú do jednej. Na 15tich trackoch je 11 featuringov, no poznám spomedzi nich iba jedného (Andy Mineo, v ktorého klipe Paisano’s Wylin‘ Marty hosťuje, čo je dôvod môjho pocitu povedomosti, o ktorom píšem v úvode), takže sa k hosťom nebudem veľmi vyjadrovať. A vlastne tým som vyčerpal oblasti, ku ktorým som sa vyjadriť chcel.

The Misadventures of Fern & Marty je albumom, ktorý ma baví, za všetky asi vec Social SZN so super trúbkovou témou, ale naozaj takmer každý track. Chalani sa s minulými doskami umiestnili v Billboard rebríčkoch, s aktuálnym boli istý čas na vrchole najsťahovanejších albumov na iTunes, takže určite stoja za vyskúšanie. Koniec-koncov, posúďte sami; ja dávam (neodborne) 4 z 5.


Social Club Misfits – The Misadventures of Fern & Marty
13. januára 2017
Capitol CMG Label Group
55 minút

 

Social Club Misfits - The Misadventures of Fern & Marty
4.0Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 3 Hlasov