Jason Martin je často prirovnávaný k Davidovi Bowiemu alebo k Nine Inch Nails. Jeho projekt Starflyer 59 som objavil vďaka výbornému album Dial M z roku 2008. Starflyer vznikol pred dvadsiatimi rokmi a bol jednou z prvých kapiel vo vydavateľstve Tooth and Nail.

Hudobný žáner „hviezdneho letca“ sa volá shoegazing, čo je tajomný subžáner alternatívneho rocku, ktorý ma korene niekde v neskorých osemdesiatych na Britských ostrovoch. Pre shoegazing je typické „zvukové zahmlievanie“ dosiahnuté cez skreslené gitary, časté používanie spätnej väzby, šeptavé vokály, bublajúce basové linky.

Pojem „shoegazing“  vznikol ako vtip, keď britská hudobná tlač začala ironicky prezývať tento typ hudobníkov ako „zapozeraných na svoje topánky“ (gaze – hľadieť, shoe – topánka).  Počas koncertov boli známi svojim neprítomným pohľadom, bez minimálnej komunikácie s publikom, často zahľadení do desiatok krabičiek na zemi, medzi ktorými neustále prepínali.

Starflyer 59 – Told Me So

Práve album Slow nadväzuje na tú najlepšiu tradíciu shoegazingu, ktorú Jason už vyšperkoval v spomínanom Dial M. Zasnená rytmickosť, zádumčivé texty. Ak vás to ťahá k indie, nemali by ste hudobnú hmlu od Starflyer 59 prehliadnuť.


Nahrávacia spoločnosť: Tooth & Nail Records
Žáner: Alternative / Shoegaze
Dátum vydania: 17. jún, 2016

Tracklist:
Slow (5:10)
Told Me So (3:30)
Cherokee (3:48)
Hi Low (4:41)
Wrongtime (4:26)
Retired (3:19)
Runaround (2:21)
Numb (4:35)

Naše hodnotenie
4.0Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 1 Hlas