Svedectvá židovských profesionálov z celého sveta, o tom ako osobne stretli dlhoočakávaného izraelského Mesiáša – Ježiša z Nazareta (po hebrejsky Yehoshua, skrátene Yeshua – v preklade Boh spasí / Boh zachráni svoj ľud cez svojho služobníka mesiáša).

50 pestrých výpovedí od úspešných biznismenov, vojakov, námorníkov, doktorov, právnikov, kuchárov až po bezdomovcov a závislích na drogách či alkohole. Všetci tí, ktorí hľadali v živote niečo viac. Nemôže to byť predsa iba o kultúre, tradícii, deťoch, kariére, peniazoch, jedle či drogách!

Pritom často opakovaný vzorec znie približne takto: Starí rodičia ich odrádzali od čítania Nového zákona s odvododnením, že ho napísali ľudia, podporujúci nacistov počas druhej svetovej vojny. Prípadne označovali Ježiša za falošného proroka, pomýleného vodcu šialenej sekty, ktorému sa treba radšej vyhýbať. Mnohí z nich ani len netušili, že Ježiš bol narodený ako Žid. Napokon však stačilo veľmi málo a z obávaného strašiaka sa v ich živote stal ten najvzácnejší osobný priateľ.

Pre väčšinu z nich bolo prelomovým okamihom, keď sa dostali k čítaniu 53. kapitoly proroka Izaiáša.

Opovrhnutý a opustený ľuďmi, muž bolestí, ktorý poznal utrpenie, pred ktorým si zakrývajú tvár, opovrhnutý, a my sme si ho nevážili. Naozaj, on niesol naše choroby a naše bolesti ho obťažili. My sme si mysleli, že je ranený, Bohom doudieraný a opovrhnutý. On však bol prebodnutý za naše hriechy, zdrvený za naše neprávosti. Trest, ktorý nám priniesol pokoj, spočinul na ňom a pre jeho rany sa nám dostalo uzdravenie. Všetci sme blúdili ako ovce, každý išiel svojou cestou, ale Hospodin na neho uvalil neprávosti nás všetkých. Bol trápený a on sa nechal ponižovať, neotvoril ústa, ako baránok vedený na zabitie; neotvoril ústa ako ovca, ktorá onemie pred strihačom.
Izaiáš 53,3 – 7

Tu si môžete pozrieť všetky svedectvá.

Žial, nepoteším Slovákov menej zbehlých v jazyku anglickom. Skúste, možno sa niečo z toho na vás aj tak nalepí. Celý projekt zastrešuje organizácia One for Israel, ktorá prehlasuje, že najlepším spôsobom ako požehnať Izrael, je Ježiš.

Mordechai Mottel Baleston
tradícia, antisemitizmus, judaizmus

Israel Cohen
armáda, predsudok, tradícia

Michael Goldstone
new age, zrada, láska

Alan Shore
náboženstvo, Paríž, priateľstvo

Steve Fenchel
drogy, New York City, vízia


I Met Messiah
http://imetmessiah.com/

One For Israel
http://www.oneforisrael.org/
https://www.youtube.com/user/WWWoneforisraelORG/videos

Ask Isaiah
https://www.youtube.com/channel/UC3dSVqROTAL5vcq_uRbNoSg?nohtml5=False

I Found Shalom
https://www.youtube.com/channel/UCEe9HqfgOIFSDVeYQPURE-Q/videos