Switchfoot je nepochybne najpočúvanejšou kresťanskou kapelou a kto sa letmo pozrie do desaťročnej histórie Mediablogu, zistí, že aj u nás bolo najčastejšie skloňovaným slovom práve meno tejto Kalifornskej kapely. Je to najmä talent Jona Foremana, ktorý vyrobil fenomén Switchfoot.

Foreman sa venuje paralelne viacerým projektom, ale Switchfoot nezanedbáva. Po dvoch rokoch tu máme nový album. Je to stále ten optimistický „foremanovský“ zvuk so silným refrénom (podobne ako sa spieva v paródii istej slovenskej kapely na silné refrény Paľa Haberu).

Hudobnému optimizmu sa nemožno čudovať, San Diego nie je žiadny melancholický Island, je to vlastne jeho opozitum. V slnečnom raji surferov sa snáď ani nedá tvoriť smutná muzika.  Switchfoot ale nie sú žiaden lacný pop-rock.

Switchfoot o novom albume

Niektoré hudobné motívy sa opakovane vracajú z ich rannej tvorby, rovnako ako sa vracajú módne vlny v obliekaní do súčastnosti. Tvrdší grunge zvuk z tejto dosky niekam vyprchal, ale myslím, že to nevadí. Na oplátku dostaneme veľa poetiky a kvalitnej kompozície, ktorá sa ocení najmä po opakovaných počutiach.

A ak by niekomu chýbali tvrdší Switchfoot, tak sa môže spolu s nami vrátiť do roku 2010, keď sme spolu s moderátorom Schizofrénym objavovali čaro amerických surferov na ich prvom a zatiaľ poslednom slovenskom koncerte v relácii NaFest.

 

Switchfoot – Looking For America (feat. Lecrae)

Na albume nájdeme spoluprácu so známym hip-hoperom Lecrae. Looking for America je malým protest songom hľadajúcim staré hodnoty, ktoré budovali Spojené štáty. Kde sa stratili? Ťažko povedať, dúfajme, že sa ich podarí nájsť aspoň počas blížiacich sa prezidentských volieb.


Nahrávacia spoločnosť: Vanguard / Capitol CMG
Žáner: Pop / Rock
Dátum vydania: 8. júl 2016

Tracklist:
Holy Water (3:47)
Float (4:12)
Where the Light Shines Through (4:24)
I Won’t Let You Go (4:47)
If the House Burns Down Tonight (4:31)
The Day That I Found God (4:18)
Shake This Feeling (3:37)
Bull in a China Shop (3:58)
Live It Well (3:56)
Looking for America [featuring Lecrae] (3:55)
Healer of Souls (3:47)
Hope is the Anthem (4:21)

BONUS TRACKS
Light and Heavy (3:33)
Begin Forever (3:58)
When Was the Last Time (3:19)
Bloodlines
My Place In The Sunlight

Naše hodnotenie
3.5Celkové hodnotenie
Hlasovanie čitateľov 0 Hlasov