V pozornosti je Fiction Family

Fiction Family20. januára bol oficiálne uvedený debutový album projektu Fiction Family. V ňom sa spojili Sean Watkins z Nickel Creek a Jon Foreman zo Switchfoot, inak priatelia ešte zo stredoškolských čias, a priniesli zaujímavé osvieženie pre poslucháčov. Album nahrávaný vo voľných chvíľach Jona a Seana, keď neboli na cestách so svojimi kapelami, je plný najmä akustických zvukov. Jon a Sean často pracovali na albume osobitne – keďže nie vždy, keď mohol jeden bol po ruke aj druhý. Navyše celý projekt bol ich voľnočasovou a oddychovou aktivitou, bez toho aby ich niekto (napr. nahrávacia spoločnosť) tlačil nejakým termínom. Aj toto prispelo ku kreativite vyjadrenej piesňami na albume a momentálne je oceňované aj stupňujúcou sa popularitou. Dôkazom toho je aj niekoľko zaujímavých ponúk.

Server HearItFirst.com nám ponúka celý album na vypočutie. Na JesusFreakHideOut.com môžete vyhrať spolu s albumom Fiction Family aj CD Limbs and Branches od Jona Forman, sólo CD Seana Watkinsa spolu s výberovkou Switchfoot The Best Yet. Stiahnuť si môžete zadarmo pieseň z albumu When She’s Near alebo si k nej pozrite video.

Na iTunes‘ v rebríčku top všetkých albumov dosiahol album 5. miesto prvý deň od svojho vydania. Viac informácii o albume po anglicky nájdete na wikipedii.

Fiction Family

„Nikto nám nehovoril, že to musí byť takto alebo takto. Bolo to jednoducho o tom čo bolo zábavné a dobré pre pieseň. To je určite najčistejší spôsob skladania hudby, s akým som sa stretol..“ Sean Watkins